Teknoloji

Tesla Araçlarına Steam Desteği Sonunda Sağlandı!

Uzun zamandır beklenen haber sonunda geldi. Tesla araçları Steam desteği Elon Musk tarafından yapılan duyuru ile gerçek oldu. detaylar burada

Hatırlayacağınız üzere Temmuz ayında bir kullanıcının Elon Musk tarafından yapılan bir paylaşıma verdiği yanıtla Tesla araçlarına Steam ekinin geleceğini öğrenmiştik. Çocuklarının araçta oyun oynamayı çok sevdiklerini söyleyen Musk, entegrasyon üzerinde çalıştıklarını ve ağustos ayında demo aşamasına gelineceğini müjdeledi.

Tesla Araçları Steam Tabanlı AAA Oyunları Oynayacak

Elon Musk, bu gelişmenin ardından 4-3 aylık zorlu çalışmanın ardından Tesla Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla araçların artık Steam’de de yer edindiğini resmen duyurdu.

Geçtiğimiz yıl Passenger Play özelliği nedeniyle eleştirilen Tesla, bu eleştirileri dikkate alarak belirli kısıtlamalara gitmek zorunda kalmıştı. Öyle ki söz konusu özellik kapsamında seyir halindeyken belirli oyunların oynanmasına izin verildi. Sonuç olarak, sürücünün dikkatinin dağılması ve olası kazalara neden olma olasılığı oldukça yüksekti.

Tatil Güncellemesi sonrasında Cyberpunk 2077 ve Elden Ring gibi büyük bütçeli oyunlar da dahil olmak üzere S ve X model Tesla araçlarda merhamet oyunları oynayabileceksiniz. Ayrıca, tercihen fare ve klavye takviyesinden yararlanabilirsiniz. Diğer bir deyişle, DualSense de dahil olmak üzere desteklenen oyun kollarından birini kullanmak zorunda değilsiniz.

Yeni Tesla araç modellerinde bir AMD Ryzen APU bulunur. RDNA2 grafik işlemci ünitesi ve 10 Teraflops işlem gücüne sahip ekran kartı ile PlayStation 5 konsoluna yakın bir performans elde edilebiliyor. Sonuç olarak birden fazla AAA oyunu sorunsuz bir şekilde oynamak mümkün olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu